Miercuri, 28 Iunie 2017 01:38      RSS RSS
Home Politic | Economic | Social | Ştiinţă şi Cultură | Lege şi Justiţie | Interviu | Externe Sport Monden
Anenii Noi Basarabeasca Briceni Cahul Călărași Cantemir Căușeni Cimișlia Criuleni Dondușeni Drochia Dubăsari Edineț Fălești Florești Glodeni Hîncești Ialoveni Leova mun. Bălți Mun. Bender mun. Chișinău Mun. Tiraspol Nisporeni Ocnița Orhei Rezina Rîșcani Sîngerei Șoldănești Soroca Ștefan Vodă Strășeni Taraclia Telenești Ungheni UTAG

Partida suspendată

Luni, 05 Decembrie 2016 09:43
Sport

Haos total la meciul Charleroi - Standard Liege din campionatul Belgia. Partida a fost suspendată, din cauza suporterilor, care au aruncat cu mai multe obiecte pe teren.

Totul a început în minutul 51 imediat după golul lui Ishak Belfodil. Meciul a fost întrerupt deoarece suporterii echipei Standard au aruncat pe teren cu petarde şi brichete. Jucătorii au rămas atunci pe teren, iar meciul s-a reluat după câteva minute.

După al treilea gol al oaspeţilor, marcat în minutul 58, fanii au aruncat cu diverse obiecte pe teren, în special în direcţia portarului echipei Charleroi. Jucătorii au fost trimişi la vestiare, iar meciul a fost întrerupt aproximativ zece minute.

Partida s-a reluat, dar la scurt timp a fost oprită din nou, când suporterii echipei Charleroi au aruncat cu mai multe obiecte spre portarul formaţiei Standard, Guillaume Hubert. Un pahar de bere l-a lovit pe portar, iar o fumigenă s-a aprins lângă el.

Jocul a fost oprit definitiv, în minutul 68, la scorul de 3-1 pentru Standard Liege.

sursa publika.md

Media Public

Cuvinte cheie:

Din aceeaşi categorie
Gala FIFA Lucas Silva a revenit pe teren, după o pauză de opt luni cauzată de probleme cardiace Gaţcan, cel mai bun fotbalist al anului Partida suspendată Denis Vieru, felicitat de ministrul Zubcu Andy Murray: Sunt foarte mândru. Să fii primul jucător al lumii este foarte, foarte greu Stanislav Reniţă  va participa la una dintre cele mai prestigioase gale K-1 Frank de Boer  nu mai e  la Internazionale Milano. Federația Națională de Fotbal va avea o emblemă nouă