Miercuri, 23 August 2017 18:42      RSS RSS
Home Politic | Economic | Social | Ştiinţă şi Cultură | Lege şi Justiţie | Interviu | Externe Sport Monden
Anenii Noi Basarabeasca Briceni Cahul Călărași Cantemir Căușeni Cimișlia Criuleni Dondușeni Drochia Dubăsari Edineț Fălești Florești Glodeni Hîncești Ialoveni Leova mun. Bălți Mun. Bender mun. Chișinău Mun. Tiraspol Nisporeni Ocnița Orhei Rezina Rîșcani Sîngerei Șoldănești Soroca Ștefan Vodă Strășeni Taraclia Telenești Ungheni UTAG

Meci la limita

Marţi, 12 Aprilie 2016 11:18
Sport

Un meci neobisnuit s-a desfasurat   în Noua Zeelandă. Arbitrul a eliminat șase jucători , arătand 11 cartonaşe galbene într-o partidă, pentru Liga Campionilor din zona Oceania.

Meciul  s-a încheiat cu scorul de 4-3. Lupta dintre echipa fijiană Nadi şi formaţia din Samoa, Kiwi, s-a transformat duel cu pedepse. Primele cartonaşe roşii nu au intarziat sa apara în minutul 44, doi fotbalişti au fost daţi afară în urma unei altercaţii.

În minutul 81,  conflictul  între jucătorii samoani, după ce portarul echipei, Veredi Dickson, i-a luat apărarea căpitanului formației sale a fost grav taxat. Astfel goalkeeperul  și jucătorul care l-a atacat pe căpitanul lui FC Kiwi au fost eliminați.

Al cincilea cartonaș roșu i-a revenit  unui alt fotbalist de la FC Kiwi pentru cumul de cartonaşe. Al șaselea roșu, cumulat din două galbene, l-a primit un jucător fijian.

Partida a fost câştigată de  Nadi din Fiji.Un  record absolut de cartonaşe roşii s-a înregistrat într-un meci dintr-o ligă inferioară din Argentina în 2011, cand toți jucătorii titulari și rezervele celor două echipe au fost eliminaţi de arbitru după o bătaie .

Media Public

Cuvinte cheie:

Din aceeaşi categorie
Gala FIFA Lucas Silva a revenit pe teren, după o pauză de opt luni cauzată de probleme cardiace Gaţcan, cel mai bun fotbalist al anului Partida suspendată Denis Vieru, felicitat de ministrul Zubcu Andy Murray: Sunt foarte mândru. Să fii primul jucător al lumii este foarte, foarte greu Stanislav Reniţă  va participa la una dintre cele mai prestigioase gale K-1 Frank de Boer  nu mai e  la Internazionale Milano. Federația Națională de Fotbal va avea o emblemă nouă